Dacia Logan 1.0 TCe 100 Eco-G Expression

Мотор Автогас
Гориво Автогас
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 999 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 74 kW (100 КС) / 4600
Вртежен момент 170 Nm при 2000 min-1
Должина 4396 mm
Ширина 1848 mm
Висина 1501 mm
Растојание меѓу оски 2649 mm
Растојание од подлога 161 mm
Круг на вртење 10.7 m
Багажник 528 L
Багажник max 1361 L
Тежина на празно возило 1225 kg
Дозволена тежина 1589 kg
Носивост 442 kg
Приколка со сопирачки 1100 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Градска (пр Polo)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 185/65R15
Забрзување 0-100 km/h 11.6 s
Највисока брзина 186 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5.3 L
Резервоар 50+40L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Клима уред - мануелен
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда