Dacia Duster 1.5 Blue dCi 115 4×4 Expression

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1461 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 84 kW (114 КС) / 3750
Вртежен момент 260 Nm при 1750 min-1
Должина 4341 mm
Ширина 1804 mm
Висина 1633 mm
Растојание меѓу оски 2673 mm
Растојание од подлога 183 mm
Круг на вртење 10,2 m
Багажник 411 L
Багажник max 1444 L
Тежина на празно возило 1518 kg
Дозволена тежина 1949 kg
Носивост 431 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 10,2 s
Највисока брзина 183 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5,8 L
Потрошувачка на пат WLTP 4,6 L
Потрошувачка просек WLTP 5,3 L
Емисија СО2 WLTP 139 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • Магленки напред
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда