Dacia Duster 1.5 Blue dCi 115 4×4 Essential

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1461 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 84 kW (114 КС) / 3750
Вртежен момент 260 Nm при 1750 min-1
Должина 4341 mm
Ширина 1804 mm
Висина 1633 mm
Растојание меѓу оски 2673 mm
Растојание од подлога 183 mm
Круг на вртење 10,2 m
Багажник 411 L
Багажник max 1444 L
Тежина на празно возило 1518 kg
Дозволена тежина 1949 kg
Носивост 431 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/65R16
Забрзување 0-100 km/h 10,2 s
Највисока брзина 183 km/h
Потрошувачка во град WLTP 5,8 L
Потрошувачка на пат WLTP 4,6 L
Потрошувачка просек WLTP 5,3 L
Емисија СО2 WLTP 139 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
  • Автоматско вклучување светла
  • Воздушни перници – странични – напред
  • Воздушни перници за возач и совозач
  • Воздушни перници за глава - напред и назад
  • Кровни шини
  • ЛЕД задни светла
  • Патен компјутер
  • Прозорци – електрика - напред
  • Радио
  • Централна брава со далечинска команда