Dacia Duster 1.3 TCe 150 EDC Journey

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1332 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 5250
Вртежен момент 250 Nm при 1700 min-1
Должина 4341 mm
Ширина 1804 mm
Висина 1633 mm
Растојание меѓу оски 2673 mm
Растојание од подлога 183 mm
Круг на вртење 10,2 m
Багажник 445 L
Багажник max 1478 L
Тежина на празно возило 1342 kg
Дозволена тежина 1774 kg
Носивост 432 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 215/60R17
Забрзување 0-100 km/h 9,7 s
Највисока брзина 199 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7,6 L
Потрошувачка на пат WLTP 5,4 L
Потрошувачка просек WLTP 6,2 L
Емисија СО2 WLTP 141 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 3 год
Гаранција на лак 2 год
Гаранција од корозија 6 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - автоматски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • Магленки напред
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Сензор за дожд
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда