Citroen C5 X PureTech 180 Shine Automatic

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1598 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 133 kW (181 КС) / 5500 min-1
Вртежен момент 300 Nm при 1900 min-1
Должина 4805 mm
Ширина 1815 mm
Висина 1485 mm
Растојание меѓу оски 2785 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење - m
Багажник 545 L
Багажник max 1640 L
Тежина на празно возило 1542 kg
Дозволена тежина 1930 kg
Носивост 388 kg
Приколка со сопирачки 1600 kg
Каросерија Комби
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R19V
Забрзување 0-100 km/h 8,8 s
Највисока брзина 230 km/h
Потрошувачка во град WLTP 8,5 L
Потрошувачка на пат WLTP 5,6 L
Потрошувачка просек WLTP 6,5 L
Емисија СО2 WLTP 147 g
Резервоар 52L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Дисплеј проекциски
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Полу – автопилот
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда