Citroen C4 X PureTech 100 Feel

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 75 kW (102 КС) / 5500
Вртежен момент 205 Nm при 1750 min-1
Должина 4600 mm
Ширина 1834 mm
Висина 1525 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 156 mm
Багажник 510 L
Багажник max 1360 L
Каросерија СУВ
Број на врати 4
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/65R18
Забрзување 0-100 km/h 11,3 s
Највисока брзина 184 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5,6-5,4 L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Магленки напред
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патен компјутер
 • Потпирач за раце напред
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Централна брава со далечинска команда