Citroen C4 PureTech 130 Feel Pack

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1199 ccm
Број на цилиндри 3 цил.
Моќност 96 kW (131 КС) / 5500
Вртежен момент 230 Nm при 1750 min-1
Должина 4355 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1525 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 156 mm
Круг на вртење - m
Багажник 380 L
Багажник max 1250 L
Тежина на празно возило 1322 kg
Дозволена тежина 1735 kg
Носивост 413 kg
Приколка со сопирачки 1200 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 195/60R18
Забрзување 0-100 km/h 9.9 s
Највисока брзина 200 km/h
Потрошувачка во град WLTP 6.3 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.6 L
Потрошувачка просек WLTP 5.3 L
Емисија СО2 WLTP 120 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Затемнети задни стакла
 • Камера за сообраќајни знаци
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Потпирач за раце назад
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда