Citroen Berlingo Furgon Club M BlueHDi 100

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1499 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 75 kW (102 КС) / 3500
Вртежен момент 250 Nm
Должина 4403 mm
Ширина 1848 mm
Висина 1796 mm
Растојание меѓу оски 2785 mm
Растојание од подлога 145 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник max 3300 L
Тежина на празно возило 1395 kg
Дозволена тежина 1985 kg
Носивост 590 kg
Приколка со сопирачки 1350 kg
Каросерија Доставно
Број на врати 4
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 2
Димензија на гуми 195/65R15
Забрзување 0-100 km/h 13.2 s
Највисока брзина 170 km/h
Потрошувачка во град NEDC 4.3 L
Потрошувачка на пат NEDC 3.8 L
Потрошувачка просек NEDC 4.0 L
Резервоар 50L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост