BMW X6 xDrive 30d

Мотор
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2993 ccm
Број на цилиндри 6 цил.
Моќност 210 kW (286 КС) / 4000
Вртежен момент 650 Nm при 1500 min-1
Должина 4935 mm
Ширина 2004 mm
Висина 1696 mm
Растојание меѓу оски 2975 mm
Растојание од подлога 216 mm
Круг на вртење 12.6 m
Багажник 580 L
Багажник max 1530 L
Тежина на празно возило 2260 kg
Дозволена тежина 2940 kg
Носивост 755 kg
Приколка со сопирачки 3500 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа
Број на седишта 5
Димензија на гуми 265/50R19
Забрзување 0-100 km/h 6.1 s
Највисока брзина 235 km/h
Потрошувачка во град NEDC 7.2 L
Потрошувачка на пат NEDC 5.6 L
Потрошувачка просек NEDC 6.2 L
Потрошувачка просек WLTP 7.7 L
Емисија СО2 WLTP 201 g
Резервоар 80L
Сериска опременост