BMW X5 xDrive 25d

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 170 kW (231 КС) / 4400
Вртежен момент 450 Nm при 1500 min-1
Должина 4922 mm
Ширина 2004 mm
Висина 1745 mm
Растојание меѓу оски 2975 mm
Растојание од подлога 214 mm
Круг на вртење 12.6 m
Багажник 650 L
Багажник max 1870 L
Тежина на празно возило 2145 kg
Дозволена тежина 2820 kg
Носивост 750 kg
Приколка со сопирачки 2700 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа
Број на седишта 5
Димензија на гуми 255/55R18
Забрзување 0-100 km/h 7.5 s
Највисока брзина 222 km/h
Потрошувачка во град NEDC 6.5 L
Потрошувачка на пат NEDC 6 L
Потрошувачка просек NEDC 6.2 L
Потрошувачка просек WLTP 8.3 L
Емисија СО2 WLTP 217 g
Резервоар 80L
Сериска опременост