BMW X4 xDrive 20d

Мотор
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 4000
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4752 mm
Ширина 1918 mm
Висина 1621 mm
Растојание меѓу оски 2864 mm
Растојание од подлога 204 mm
Круг на вртење 12.1 m
Багажник 525 L
Багажник max 1430 L
Тежина на празно возило 1925 kg
Дозволена тежина 2585 kg
Носивост 735 kg
Приколка со сопирачки 2400 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/60R18
Забрзување 0-100 km/h 7.9 s
Највисока брзина 213 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.5 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.8 L
Потрошувачка просек NEDC 5.1 L
Потрошувачка просек WLTP 6.7 L
Емисија СО2 WLTP 175 g
Резервоар 68L
Сериска опременост