BMW X2 xDrive 25e

Мотор Приклучен хибрид
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1998 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 225 kW (306 КС) / 5000
Вртежен момент 450 Nm при 1800 min-1
Должина 4360 mm
Ширина 1824 mm
Висина 1512 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 147 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 410 L
Багажник max 1290 L
Тежина на празно возило 1805 kg
Дозволена тежина 2300 kg
Носивост 570 kg
Приколка со сопирачки -0 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R17
Забрзување 0-100 km/h 6.8 s
Највисока брзина 195 km/h
Потрошувачка просек NEDC 1.9 L
Потрошувачка просек WLTP 1.8 L
Емисија СО2 WLTP 42 g
Резервоар 36L
Сериска опременост