BMW X1 xDrive20d

BMW X1 U11
Мотор Дизел, благ хибрид
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 3750 min-1
Вртежен момент 360 Nm при 1500 min-1
Должина 4500 mm
Ширина 1845 mm
Висина 1642 mm
Растојание меѓу оски 2692 mm
Растојание од подлога 205 mm
Круг на вртење 11,7 m
Багажник 500 L
Багажник max 1545 L
Тежина на празно возило 1765 kg
Дозволена тежина 2260 kg
Носивост 495 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R18
Забрзување 0-100 km/h 8.6 s
Највисока брзина 210 km/h
Потрошувачка просек WLTP 4.9 L
Емисија СО2 WLTP 129 g
Резервоар 45L
Гаранција на возило - год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Багажник со самостојно отворање
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Говорни команди
 • Дигитални инструменти
 • Заден поклопец со автоматско отворање
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кровни шини
 • ЛЕД задни светла
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување при опасност од судир
 • Препознавање замор
 • Препознавање пешак или велосипедист на пат
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Стартување на мотор на копче
 • Темпомат
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда