BMW X1 xDrive 25d

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 170 kW (231 КС) / 4400
Вртежен момент 450 Nm при 1500 min-1
Должина 4447 mm
Ширина 1821 mm
Висина 1598 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 183 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 505 L
Багажник max 1550 L
Тежина на празно возило 1695 kg
Дозволена тежина 2180 kg
Носивост 560 kg
Приколка со сопирачки 2000 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R17
Забрзување 0-100 km/h 6.6 s
Највисока брзина 235 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.9 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.8 L
Потрошувачка просек NEDC 5.2 L
Потрошувачка просек WLTP 6.3 L
Емисија СО2 WLTP 166 g
Резервоар 51L
Сериска опременост