BMW X1 sDrive 20d

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 4000
Вртежен момент 400 Nm при 1750 min-1
Должина 4447 mm
Ширина 1821 mm
Висина 1598 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 183 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 505 L
Багажник max 1550 L
Тежина на празно возило 1630 kg
Дозволена тежина 2130 kg
Носивост 575 kg
Приколка со сопирачки 1800 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/55R17
Забрзување 0-100 km/h 7.9 s
Највисока брзина 222 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.5 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.6 L
Потрошувачка просек NEDC 4.9 L
Потрошувачка просек WLTP 5.8 L
Емисија СО2 WLTP 152 g
Резервоар 51L
Сериска опременост