BMW 218d Gran Coupe

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 6 ст.
Работна зафатнина 1995 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 4000
Вртежен момент 350 Nm при 1750 min-1
Должина 4526 mm
Ширина 1800 mm
Висина 1420 mm
Растојание меѓу оски 2670 mm
Растојание од подлога 152 mm
Круг на вртење 11.4 m
Багажник 430 L
Багажник max -0 L
Тежина на празно возило 1500 kg
Дозволена тежина 1985 kg
Носивост 560 kg
Приколка со сопирачки 1300 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/55R16
Забрзување 0-100 km/h 8.6 s
Највисока брзина 222 km/h
Потрошувачка во град NEDC 5.7 L
Потрошувачка на пат NEDC 4.1 L
Потрошувачка просек NEDC 3.9 L
Потрошувачка просек WLTP 5.2 L
Емисија СО2 WLTP 136 g
Резервоар 42L
Гаранција на возило -0 год
Гаранција на лак -0 год
Гаранција од корозија -0 год
Сериска опременост