Audi A3 Sportback 35 TFSI S tronic

Мотор Бензински, благ хибрид
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Автоматски со двојна спојка
Број на степени 7 ст.
Работна зафатнина 1498 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 5000 min-1
Вртежен момент 250 Nm при 1500 min-1
Должина 4343 mm
Ширина 1816 mm
Висина 1449 mm
Растојание меѓу оски 2636 mm
Круг на вртење 11.1 m
Багажник 380 L
Багажник max 1200 L
Тежина на празно возило 1395 kg
Дозволена тежина 1875 kg
Носивост 480 kg
Приколка со сопирачки 1500 kg
Каросерија Комби-лимузина
Број на врати 5
Класа Компакт (пр Golf)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 205/55R16
Забрзување 0-100 km/h 8.4 s
Највисока брзина 224 km/h
Потрошувачка во град WLTP 7.4 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.8 L
Потрошувачка просек WLTP 5.6 L
Емисија СО2 WLTP 127 g
Резервоар 50L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 12 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Дигитални инструменти
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла
 • Мултифункциски волан
 • Паркирна сопирачка – електрична
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда