Alfa Romeo Stelvio Ti 2.2 JTDM 160 CV AT8 RWD

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2143 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 110 kW (150 КС) / 4000 min-1
Вртежен момент 450 Nm при 1750 min-1
Должина 4687 mm
Ширина 1903 mm
Висина 1693 mm
Растојание меѓу оски 2818 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 11,8 m
Багажник 525 L
Багажник max 1600 L
Тежина на празно возило 1735 kg
Дозволена тежина 2330 kg
Носивост 595 kg
Приколка со сопирачки 1700 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 8.8 s
Највисока брзина 198 km/h
Потрошувачка просек WLTP 5,3-5,5 L
Емисија СО2 WLTP 139 - 145 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Багажник со самостојно отворање
 • Безжично полнење телефон
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Дигитални инструменти
 • Задна камера
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Пристап и старт без клуч
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив
 • Централна брава со далечинска команда