Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM Sprint AWD

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2143 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 3500
Вртежен момент 450 Nm при 1750 min-1
Должина 4687 mm
Ширина 1903 mm
Висина 1693 mm
Растојание меѓу оски 2818 mm
Круг на вртење 11.8 m
Багажник 525 L
Багажник max 1600 L
Тежина на празно возило 1820 kg
Дозволена тежина 2410 kg
Носивост 590 kg
Приколка со сопирачки 2300 kg
Каросерија СУВ
Број на врати 5
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 235/55R19
Забрзување 0-100 km/h 7.6 s
Највисока брзина 210 km/h
Потрошувачка во град WLTP 6.4 L
Потрошувачка на пат WLTP 5 L
Потрошувачка просек WLTP 5.6 L
Емисија СО2 WLTP 146 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Задна камера
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат – приспособлив