Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон На сите тркала
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2891 ccm
Број на цилиндри 6 цил.
Моќност 375 kW (510 КС) / 6500
Вртежен момент 600 Nm при 2500 min-1
Должина 4639 mm
Ширина 1874 mm
Висина 1433 mm
Растојание меѓу оски 2820 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник 480 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1695 kg
Дозволена тежина 2150 kg
Носивост 455 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 245/35R19R, 285/30R19R
Забрзување 0-100 km/h 3.9 s
Највисока брзина 307 km/h
Потрошувачка во град WLTP 12.1 L
Потрошувачка на пат WLTP 7.8 L
Потрошувачка просек WLTP 9.3 L
Емисија СО2 WLTP 211 g
Резервоар 58L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Автоматско долго светло
 • Амбиентално осветлување
 • Аудио систем
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Греење на волан
 • Греење на предни седишта
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Паркинг сензори - напред и назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Предупредување за возило во мртов агол
 • Препознавање замор
 • Пристап и старт без клуч
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Седишта напред со електрично нагодување
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда