Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM Sprint

Мотор Дизел
Гориво Дизел
Погон Назад
Менувач Автоматски
Број на степени 8 ст.
Работна зафатнина 2143 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 140 kW (190 КС) / 3500
Вртежен момент 450 Nm при 1750 min-1
Должина 4643 mm
Ширина 1860 mm
Висина 1438 mm
Растојание меѓу оски 2820 mm
Круг на вртење 10.8 m
Багажник 480 L
Багажник max - L
Тежина на празно возило 1540 kg
Дозволена тежина 2070 kg
Носивост 530 kg
Приколка со сопирачки 1600 kg
Каросерија Лимузина
Број на врати 4
Класа Средна (пр C-Class)
Број на седишта 5
Димензија на гуми 225/45R18, 255/40R18
Забрзување 0-100 km/h 7.1 s
Највисока брзина 230 km/h
Потрошувачка во град WLTP 6 L
Потрошувачка на пат WLTP 4.1 L
Потрошувачка просек WLTP 4.7 L
Емисија СО2 WLTP 126 g
Резервоар 52L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Автоматско вклучување светла
 • Безжично полнење телефон
 • Воздушни перници – странични – назад
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред – автоматски – двозонски
 • Кожа на волан
 • ЛЕД предни светла - сите функции
 • Мултифункциски волан
 • Навигација
 • Паркинг сензори - камера за назад
 • Паркинг сензори - назад
 • Патен компјутер
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Прозорци – електрика - напред и назад
 • Радио
 • Ретровизор внатрешен со заштита од заслепување
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Ретровизори - самостојно собирање
 • Самостојно запирање при опасност од судир
 • Сензор за дожд
 • Систем за задржување во лента
 • Средишен контролен дисплеј
 • Темпомат
 • Темпомат – приспособлив
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда