Abarth 595C

Мотор Бензински
Гориво Бензин
Погон Напред
Менувач Мануелен
Број на степени 5 ст.
Работна зафатнина 1368 ccm
Број на цилиндри 4 цил.
Моќност 121 kW (165 КС) / 5500
Вртежен момент 230 Nm при 3000 min-1
Должина 3660 mm
Ширина 1627 mm
Висина 1488 mm
Растојание меѓу оски 2300 mm
Растојание од подлога - mm
Круг на вртење 10.6 m
Багажник 182 L
Багажник max 520 L
Тежина на празно возило 1090 kg
Дозволена тежина 1515 kg
Носивост 425 kg
Приколка со сопирачки - kg
Каросерија Кабриолет
Број на врати 2
Класа Мини (пр Aygo)
Број на седишта 4
Димензија на гуми 195/45R16
Забрзување 0-100 km/h 7.3 s
Највисока брзина 218 km/h
Потрошувачка просек WLTP 7,4 L
Емисија СО2 WLTP 168 g
Резервоар 35L
Гаранција на возило 2 год
Гаранција на лак 3 год
Гаранција од корозија 8 год
Сериска опременост
 • Воздушна перница за колена на возач
 • Воздушни перници – странични – напред
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни перници за глава - напред и назад
 • Затемнети задни стакла
 • Клима уред - мануелен
 • Кожа на волан
 • Кожени седишта
 • Магленки напред
 • Мултифункциски волан
 • Патосници
 • Поврзување преку Apple CarPlay - Android Auto
 • Прозорци – електрика - напред
 • Радио
 • Ретровизори - електрика
 • Ретровизори - загревани
 • Спортски седишта напред
 • Средишен контролен дисплеј
 • Тркала од лесен метал
 • Централна брава со далечинска команда